اکسس پوینت

اکسس پوینت

به طور کلی تعریفی که می توانیم از یک اکسس پوینت داشته باشیم، سخت افزاری است که دستگاه های دیگراز طریق امواج به آن متصل شده و از این طریق به منظور اتصال به اینترنت و یا شبکه داخلی استفاده می شود. اکسس پوینت ها باید قابلیت استفاده در محیط داخلی و یا خارجی را دارا باشند. گاهی لازم است از این دستگاه ها در یک محیط اداری و دفتر استفاده شود و گاهی محل قرار گیری آن ها یک محیط صنعتی و یا فضای باز می باشد. بنابراین دستگاهی که در فضای خارجی مورد استفاده قرار می گیرد باید قابلیت هایی مثل ضد آب بودن و آنتن دهی زیاد گاهی تا بیش از چند کیلومتر را دارا باشد. بنابراین برای انتخاب این وسایل ارتباطی باید موارد گوناگونی را در نظر گرفت که همانطور که گفته شد یکی از این موارد محل نصب و استفاده می باشد. اما موارد دیگری را نیز باید در نظر گرفت که یکی از مهم ترین عوامل تعداد کاربرانی است که به طور همزمان می خواهند از اکسس پوینت استفاده کنند. هرچند که تعداد این کاربران خود به عوامل دیگری مثل داده ای که ارسال و دریافت می کنند بستگی دارد. اما به طور معمول تعدادی بین 10 تا 25 نفر می توانند به یک دستگاه متصل شوند. از دیگر مواردی که در هنگام انتخاب اکسس پوینت باید در نظر گرفت پراکندگی افراد است.

اکسس پوینت، تجهیزات شبکه، یوبیکویتی

به عنوان مثال در یک محیط اداری با حدود 20 کارمند یک اکسس پوینت می تواند کافی باشد ولی در یک محیط دیگر که کاربران در اتاق های گوناگون هستند و تعداد افراد هم کمتر می باشد، یک اکسس پوینت نمی تواند کافی باشد و باید از تعداد بیشتری استفاده کرد. دلیل این امر می تواند کاهش سیگنال موثر باشد. تمامی کاربران برای داشتن یک ارتباط خوب با اکسس پوینت باید سیگنال مناسبی را دریافت کنند. بنابراین در مواردی با وجود تعداد کاربران کم، مجبور به استفاده از اکسس پوینت بیشتری هستیم. یکی از مواردی که می توانیم در اکسس پوینت ها از آن استفاده کنیم، ایجاد دسترسی های گوناگون برای کاربران می باشد. برای نمونه یکی از مواردی که در اداره ها و شرکت ها به آن بر می خوریم، استفاده بیش از اندازه کاربران و کارمندان از شبکه های اجتماعی می باشد، می توان با بلاک کردن آی پی شبکه های اجتماعی از استفاده بیش از اندازه کارمندان از شبکه های مجازی جلوگیری کرد. گاهی این نیاز به گونه ای عکس می باشد. برای مثال مجموعه ای را در نظر بگیرید که از شبکه اجتماعی تلگرام به منظور ارتباطات خود با مشتریان استفاده می کنند. در این جا با توجه به فیلترینگ تلگرام، این محدودیت می تواند برای برخی از شرکت ها و مجموعه ها آزار دهنده باشد. می توانیم با ایجاد تغییراتی دسترسی بدون فیلتر برای کابران ایجاد کنیم.

در حال حاضر اکثریت اکسس پوینت های موجود در بازار از فرکانس 2.4 گیگاهرتز استفاده می کنند، ولی با تغییر استاندارد های ارتباطی تلفن های همراه و لپ تاپ ها برخی از اکسس پوینت ها از فرکانس 5.8 گیگاهرتز نیز علاوه بر 2.4 گیگاهرتز استفاده می کنند مانند cap ac میکروتیک. در میان برند های گوناگونی که در بازار تجهیزات شبکه وجود دارد، می توان گفت تجهیزات میکروتیک و یو بی ان تی ، دو مورد از پر طرفدارترین برندهایی هستند که علاوه بر کارآیی بالا، مقرون به صرفه نیز هستند. هر دو مورد این تجهیزات دارای گارانتی یکساله امرداد ارتباط می باشند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

اکسس پوینت میکروتیک

امرداد ارتباط در فضای مجازی

اشتراک این مطلب

تهران-خیابان کریمخان زند-خیابان آبان جنوبی- خیابان سپند-پلاک58/1
021-91007970
09026780680