روتر های میکروتیک در حال حاضر در کشور ما طرفداران بسیاری دارد. این امر دلایل مختلفی دارد که مهم ترین آن ها را می توان قیمت مناسب، وجود متخصصین زیاد میکروتیک، موجودی کالای خوب در ایران و تنوع خوب محصولات میکروتیک اشاره کرد. این تنوع به گونه است که می توان نیازهایی در سطح یک خانه مسکونی تا مجموعه های بزرگ با کاربران زیاد مثل ادارات و کارخانه ها را با روتر های میکروتیک برآورده کرد.

روتر میکروتیک
روتر های میکروتیک مناسب مجموعه های کوچک

از روترهای میکروتیک می توان در پروژه های گوناگونی استفاده کرد که مهم ترین آن ها عبارتند از اتصال و یا جدا سازی شبکه های مختلف، امنیت شبکه و مدیریت پهنای باند اشاره کرد. میکروتیک تولید کننده رادیو و آنتن های رادیویی به منظور استفاده در لینک های پوینت تو پوینت یا به منظور اکسس پوینت نیز می باشد.

ارتباط نقطه به نقطه
رادیو و آنتن اتچ

استفاده از برخی کالاهای میکروتیک به خصوص در بخش وایرلس نیاز به اخذ مجوز از سازمان مقررات و ارتباطات رادیوی می باشد. تنوع روتر ها و محصولات میکروتیک به قدری می باشد که رنج قیمتی این روتر ها در بازه ای بین 1 میلیون تومان تا 100 میلیون تومان قرار می گیرد.

روتر میکروتیک
روتر میکروتیک با CPU سی و شش هسته ای

برخی روترهای میکروتیک به اندازه یک مودم هستند که به شکل دسکتاپ استفاده می شوند. برخی دیگر از روتر ها رکمونت بوده و قابلیت بسته شدن در رک را دارند و معمولا یک یونیت از فضای رک را اشغال می کنند.

گوشواره روتر میکروتیک CCR1036-12G-4S-EM
گوشواره روتر میکروتیک CCR1036-12G-4S-EM

جهت برقراری ارتباط با روترهای میکروتیک روش های گوناگونی وجود دارد که استفاده از winbox معمول ترین این روش ها می باشد. با اجرا کردن این نرم افزار می توان تمامی تجهیزات میکروتیک درون شبکه را در این نرم افزار مشاهده کرد. البته این امکان نیز فراهم می باشد از فواصل دور به روتر ها و تجهیزات میکروتیک وصل شد و تنظیمات و تغییراتی را ایجاد کرد.

در مجموعه امرداد ارتباط تمامی تجهیزات میکروتیک با گارانتی یکساله ارائه می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر، موجودی کالا و قیمت به روز با ما در ارتباط باشید.