میکروتیک چیست؟

میکروتیک چیست؟

میکروتیک موجودی محصولات خود را از حدود سال 1375 خورشیدی در سراسر جهان افزایش داده است. ممکن است با نام و محصولات میکروتیک آشنا باشید و یا برای اولین بار با اسم میکروتیک آشنا شده باشید. برای اینکه بدانیم میکروتیک چیست باید از ابتدا شروع کنیم. میکروتیک در ابتدا یک سیستم عامل برپایه لینوکس بود که نام این سیستم عامل Router OS  نام داشت.

در زمانی که سخت افزار های میکروتیک هنوز تولید نشده بود، این سیستم عامل بر روی کامپیوتر ها نصب می شد و کارهایی که امروز با استفاده از محصولات میکروتیک انجام می شود با آن کامپیوتر ها انجام می شد. یکی از مهم ترین این کارها فایروال بود. سیستم عامل میکروتیک را هنوز می توان بر روی کامپیوتر ها نصب کرد. این سیستم عامل بر روی وبسایت میکروتیک در قسمت Software  قابل مشاهده است. مدتی بعد زمانی که Router Board  به وجود آمد، کمپانی میکروتیک سیستم عامل را بر روی سخت افزار خود نصب می کرد و با ویژگی های گوناگون روانه بازار می کرد که این امر همچنان ادامه دارد.

میکروتیک چیست؟

همانطور که ذکر شده امکان استفاده از Router OS  هنوز امکان پذیر است. میکروتیک این سیستم عامل را با ویژگی و سطح دسترسی گوناگون به امکانات مختلف را تحت نام لایسنس های گوناگون می فروشد. امکانی که برای کاربران فراهم است، استفاده رایگان از این سیستم عامل به صورت رایگان به مدت 24 ساعت می باشد.

لازم به ذکر است بر روی تمام محصولات میکروتیک این سیستم عامل به صورت پیشفرض نصب شده است و زمانی که محصولات میکروتیک را خریداری می کنید سیستم عامل فعال و قابل استفاده می باشد.

با استفاده از محصولات میکروتیک می توان عملیات گوناگونی از جمله روتینگ (که شامل محدود کردن و دسترسی دادن به پکت های داده می باشد)، سوییچینگ، وایرلس، وی پی ان، کنترل پهنای باند، فایروال و موارد بسیار دیگری را نام برد. برای استفاده از این امکانات میکروتیک محصولات گوناگونی را جهت استفاده در بازه وسیعی از خانه های مسکونی، شرکت های کوچک، شرکت های ارائه دهنده اینترنت، ارتباط وایرلس بر روی دریا تا ارتباط اینترنتی کشور به کشور تولید کرده است.

میکروتیک چیست؟

در حال حاضر به طور تقریبی می توان گفت در سراسر جهان از جمله در کشور ما ایران، میکروتیک پرکاربرد ترین تجهیزات شبکه می باشد. شاید یکی از مهم ترین دلایل این امر قیمت باشد. قیمت محصولات میکروتیک با توجه به امکاناتی که ارائه می دهد بسیار معقول و منطقی می باشد. همچنین با توجه به خرابی های بسیار کم محصولات این کمپانی، در کنار قیمت بسیار مناسب سبب ترغیب فعالان در حوزه شبکه به سوی این کالا می شود. از عوامل دیگر پر فروش بودن محصولات میکروتیک در ایران می توان به تعداد بالای متخصصان میکروتیک اشاره کرد که می توانند به سهولت پروژه های گوناگون را اجرا و عیب یابی کنند. همچنین در صورت وجود خرابی در محصولات میکروتیک مراکز گوناگونی جهت تعمیر نیز وجود دارد که می توان گفت هیچ گونه نگرانی در ارتباط با خدمات پس از فروش وجود ندارد.

تعمیر میکروتیک
میکروتیک چیست؟
میکروتیک چیست؟
میکروتیک چیست؟
میکروتیک چیست؟
میکروتیک چیست؟
میکروتیک چیست؟

بر روی وبسایت میکروتیک قیمت مصرف کننده تمامی کالاهای میکروتیک وجود دارد که این قیمت براساس دلار می باشد. گاهی قیمت یک کالا را که بر اساس قیمت روز دلار در کشورمان محاسبه می کنیم، این قیمت با قیمت کالا در بازار یکسان نیست. در برخی موارد قیمت بازار پایین تر و گاهی بالاتر می باشد. این امر دلایل گوناگونی دارد که به چند مورد از مهم ترین علل این امر اشاره می کنیم. مانند بسیار از مشاغل در این بخش نیز عرضه و تقاضا یک عامل بسیار مهم در قیمت کالا می باشد. گاهی موجودی یک کالا در کشور بسیار کم می شود و یا کارخانه سازنده برای مدتی محصولی را تولید نمی کند، در این مواقع قیمت کالا بسیار بالاتر از قیمتی است که بر روی سایت میکروتیک وجود دارد. یکی دیگر از دلایل که مختص کشور ما می باشد، نوسان شدید قیمت دلار می باشد به خصوص زمانی که قیمت دلار رو به بالا می باشد. در این هنگام شرکت ها فروش خود را متوقف می کنند و دوباره عرضه کاهش می یابد و قیمت کالاهای میکروتیک بالا می رود.

قیمت میکروتیک

چه کارهایی با میکروتیک می توان انجام داد؟

با توجه به اینکه میکروتیک محصولات خود را برای رفع نیاز های گوناگون در سطوح مختلف مثل منازل، شرکت ها، کارخانه ها و سازمان ها تولید می کند، می توان گفت با محصولات میکروتیک می توان تمامی نیازهای خود در حوزه شبکه را برطرف کنیم. اما اگر بخواهیم به صورت موردی به این کارها اشاره کنیم باید محصولات میکروتیک را دسته بندی کنیم. برای دسته بندی تجهیزات میکروتیک می توان معیارها و سلایق گوناگون را در نظر گرفت.

ما برای این دسته بندی معیار را وبسایت رسمی میکروتیک در نظر می گیریم و از همان دسته بندی که میکروتیک به کار برده است، استفاده می کنیم. میکروتیک محصولات خود را بر اساس روتر های اترنت، سوییچ ها، سیستم های وایرلس، وایرلس برای خانه و دفاتر کوچک، محصولات LTE   و 5G، انتقال داده از طریق خطوط برق، محصولات اینترنت اشیا یا IOT  و تجهیزات ارتباطی بر بستر فرکانس 60 گیگاهرتز دسته بندی می کند. در این جا سعی می کنیم مثال های عملی ساده ای را از هر یک از دسته بندی های محصولات میکروتیک بیاوریم.

چه کارهایی با میکروتیک می توانم انجام داد؟
روتر های اترنت
روتر های اترنت
سوییچ ها
سوییچ ها
سیستم های وایرلس
سیستم های وایرلس
وایرلس برای خانه و دفتر
وایرلس برای خانه و دفتر
تجهیزات LTE  و 5G
تجهیزات LTE و 5G
انتقال داده از طریق خطوط برق
انتقال داده از طریق خطوط برق
اینترنت اشیا یا IOT
اینترنت اشیا یا IOT
تجهیزات ارتباطی 60 گیگاهرتز
تجهیزات ارتباطی 60 گیگاهرتز

روتر های اترنت یا مسیریاب های اترنت یکی از دسته های پر استفاده محصولات میکروتیک می باشد. در این دسته بندی میکروتیک کالاهای گوناگونی را به منظور رفع نیاز های گوناگون تولید کرده است. شاید جالب باشد بدانید که در این دسته روتر هایی از قیمت کمتر از یک میلیون تومان تا قیمت صد میلیون تومان قرار می گیرد. یک مثال ساده از کاری که با روتر های میکروتیک می توان انجام داد را در این جا می آوریم. فرض کنید می خواهیم حجم اینترنت را در یک خانه بین اعضای خانواده به اندازه های گوناگون تقسیم کنیم. یعنی حجم مشخصی از اینترنت به اعضا اختصاص یابد که فرد می تواند این حجم را در طول یک روز یا طول مدت یک ماه مصرف کند. این کاری است که می توان با روتر های ارزان قیمت میکروتیک به راحتی انجام داد.

میکروتیک فیبر نوری

سوییچ های شبکه به طور کلی به دو دسته قابل مدیریت و غیر قابل مدیریت تقسیم بندی می شوند. در دسته بندی های غیر مدیریتی تمامی پورت های سوییچ با هم در ارتباط هستند و نمی توان نحوه ارتباط آن ها را مدیریت کرد. سوییچ های میکروتیک تنها از نوع اترنت نیست و می توان به آن فیبر شبکه نیز متصل کرد.

سوییچ میکروتیک

در این دسته تجهیزات ارتباط رادیویی قرار می گیرد، به خصوص ارتباط رادیویی نقطه به نقطه. فرض کنید یک کارخانه و دفتر اصلی کارخانه در دو نقطه مختلف قرار دارند و این دو نقطه با روش های دیگر مثل کابل شبکه و فیبر نوری قابل ارتباط نیستند. در این جا برای ارتباط این دو نقطه که به دلایل گوناگون مثل انتقال تصاویر دوربین های مداربسته از تجهیزات وایرلس میکروتیک می توان استفاده کرد. این تجهیزات می تواند شامل آنتن و یک رادیو باشد. شرکت امرداد ارتباط تجهیزات ارتباطی نقطه به نقطه را با کانفیگ حرفه ای و کاملا رایگان در اختیار شما می گذارد.

وایرلس میکروتیک

در این گروه از محصولات میکروتیک می توان اکسس پوینت های میکروتیک را قرار داد. فرض کنید در یک شرکت کارمندان زیادی وجود دارد و آن ها نیاز به استفاده از اینترنت دارند. در این جا با توجه به اینکه تعداد زیادی افراد باید به اینترنت متصل شوند نیاز به اکسس پوینت داریم. میکروتیک اکسس پوینت های گوناگونی با امکانات مختلف تولید کرده است که در پروژه های گونگون می توان از آن ها استفاده کرد.

وایرلس این دور میکروتیک

همانطور که از نام این گروه مشخص است، کالا هایی در این دسته قرار می گیرند که قابلیت استفاده از سیم کارت را دارا می باشند. یکی از موارد استفاده از کالاهای موجود در این دسته، اینترنت می باشد. بسیاری از مکان ها وجود دارد که امکان استفاده از اینترنت بر روی خطوط ثابت تلفن امکان پذیر نمی باشد. برای مثال تصور کنید جهت مشاهده تصاویر دوربین مداربسته در یک باغ نیاز به اینترنت داریم، در این جا به راحتی با یکی از تجهیزات LTE  میکروتیک می توان از اینترنت استفاده کرد. لازم به ذکر است آنتن های قوی این دستگاه ها قابل مقایسه با مودم های  LTE  نمی باشد و حتی در مناطق دور افتاده ای که اینترنت را بر روی گوشی تلفن همراه نمی توان دریافت کرد، با استفاده از تجهیزات میکروتیک می توان به راحتی به اینترنت دسترسی داشت. همچنین این تجهیزات LTE میکروتیک از تمامی سیم کارت های موجود در کشور ایران پشتیبانی می کند.

میکروتیک 5g

همانطور که مشخص است، محصولات میکروتیکی که در این دسته قرار می گیرند توانایی برقراری ارتباط تجهیزات میکروتیک را از طریق خطوط برق فراهم می کند. در این دسته کالاهای گوناگون با توانایی های گوناگون قرار می گیرد. به عنوان مثال فقط جهت ارتباط دو دستگاه به کار روند و یا بتوان از آن ها در وضعیت اکسس پوینتی نیز استفاده کرد. یک مثال عملی این دسته از محصولات میکروتیک را می توان در یک خانه یا شرکت مثال زد. فرض کنید مشکل ضعف سیگنال اکسس پوینت در یک محیط را داریم و امکان کابل کشی برای ما وجود ندارد. در این جا می توان از طریق سیم کشی برق که در همه اتاق های یک محل وجو دارد، سیگنال را جاهای قوی تر دریافت کرد و به محل های دیگر انتقال داد. این در حالی است که هیچ گونه تغییری در سیم کشی محل هم ایجاد نکرده ایم.

انتقال داده از طریق خطوط برق

میکروتیک هر روزه در تلاش برای نوآوری و تولید محصولات گوناگون منطبق بر نیاز بازار می باشد. یکی از حوزه های جدید IOT یا اینترنت اشیا می باشد. محصولات میکروتیک برای اینترنت اشیا تنوع زیادی دارد. در این دسته محصولاتی مثل تگ های بلوتوثی، آنتن های امنی، گیتوی های IOT و موارد بسیار دیگری قرار می گیرد. به طور کلی اینترنت اشیا امکان کنترل کردن تجهیزات گوناگون بدون در نظر گرفتن بعد مسافت را برای ما فراهم می آورد.

اینترنت اشیا میکروتیک

میکروتیک تجهیزات ارتباط رادیویی ای را تولید کرده است که از فرکانس 60 گیگاهرتز استفاده می کند. نکته ای که حائز اهمیت است در مورد این تجهیزات، ادعای میکروتیک است. میکروتیک می گوید با استفاده از این تجهیزات می توان به سرعت و پایداری فیبر نوری در بستر وایرلس دست یافت.

میکروتیک 60 گیگاهرتز

همانطور که مشاهده شد، طیف گسترده محصولات میکروتیک دلیل مقبولیت این برند در کشور ما می باشد. شرکت امرداد ارتباط وارد کننده تجهیزات میکروتیک، اقدام به عرضه محصولات میکروتیک با گارانتی یکساله کرده است. همچنین امکان ارسال کالا به تمام نقاط کشور را در سریع ترین زمان ممکن را دارا می باشد. جهت خرید محصولات میکروتیک می توانید با کارشناسان مجموعه امرداد ارتباط تماس بگیرید.

امرداد ارتباط در فضای مجازی

اشتراک این مطلب

تهران-خیابان کریمخان زند-خیابان آبان جنوبی- خیابان سپند-پلاک58/1
021-91007970
09026780680