پیگتیل SMA female to N male

پیگتیل SMA female to N male

پیگتیل SMA female to N male یک کانکتور در ارتباطات رادیویی می باشد. در بسیاری از لینک های پوینت تو پوینت و ارتباطات نقطه به نقطه نیاز به رادیو و آنتن داریم. اتصال دهنده رادیو و آنتن پیگتیل نام دارد. این کانکتور بر اساس نوع کانکتور رادیو و آنتن نامگذاری می گردد. به همین دلیل است که تنوع زیادی وجود دارد. رادیو داده های گوناگون مثل تصویر، صدا و یا اطلاعات نرم افزاری را از فرم دیجیتال به آنالوگ تبدیل می کند. آنتن وظیفه ارسال این داده را دارد. به همین دلیل انتخاب نوع آنتن و رادیو بسیار مهم می باشد. نکته ای که باید در نظر گرفته شود کانکتور رادیو و آنتن می باشد. این امر به قدری اهمیت دارد که بسیاری از تولید کننده های تجهیزات شبکه مثل میکروتیک، از رادیو و آنتن های اتچ استفاده می کند. با این حال گاهی باید از رادیو و آنتن جداگانه استفاده کنیم. در این شرایط انتخاب یک کانکتور با کیفیت بالا و با اتلاف کم، امری بسیار مهم می باشد. زیرا در صورت استفاده از یک کانکتور نا مرغوب در ارسال و دریافت اطلاعات به مشکل بر خواهیم خورد. متاسفانه در حال حاضر پیگتیل های نامرغوبی وجود دارد که به قیمتی گزاف فروخته می شود. از آنجایی که در بازار تجهیزات شبکه ایران از رادیو های میکروتیک استقبال زیادی شده است، برای داشتن یک ارتباط نقطه به نقطه با این نوع رادیو ها نیاز به پیگتیل SMA female to N male داریم. این پیگتیل از سه بخش اصلی تشکیل شده است. کانکتور مادگی، کانکتور نری و کابل LMR200 . افت کیفیت در هر کدام از موارد ذکر شده، سبب از دست دادن داده های با اهمیت می شود.

پیگتیل

 به همین دلیل شرکت امرداد ارتباط تصمیم به توزیع پیگتیل SMA female to N male با کیفیت گرفت. همانطور که ذکر شد، کیفیت هر کدام از بخش های پیگتیل، در یک ارتباط پایدار امری ضروری است. علی رغم وجود کابل های ارزان قیمت و بی کیفیت از یک نوع از کابل های بسیار با کیفیت و استاندارد در این نوع پیگتیل ها استفاده شده است. کابل LMR200 یک کابل بسیار با کیفیت و استاندارد در ارسال و دریافت اطلاعات می باشد.

پیگتیل SMA female to N male

این کابل کواکسیال دارای بهره وری عالی در فرکانس 5.8 گیگا هرتز می باشد. امپدانس این کابل 50 اهم می باشد. کابل استفاده شده در پیگتیل SMA female to N male دارای پنج لایه می باشد. مغزی مسی، روکش ضخیم پلاستیکی سفید، سیم افشان، ورق آلومینیوم و لایه خارجی مشکی رنگ که مقاومت بسیار بالا در برابر سرما، گرما و نور خورشید را دارا می باشد. انعطاف کابل در حدی هست که می توان به راحتی بر روی دکل و ارتفاع از آن استفاده کرد. لازم به ذکر است در برخی از پیگتیل ها از کابل های بسیار بی کیفیتی استفاده شده می شود که مشخصه اصلی این نوع کابل ها نرم بودن بیش از حد آن ها است. کابل LMR200 یکی از کابل هایی است که کمترین میزان اتلاف امواج رادیویی را دارا می باشد.

پیگتیل SMA female to N male

با وجود استفاده از کابل های با کیفیت LMR200 و کاهش اتلاف، نکته ای دیگر در ارتباط با کابل را باید در نظر گرفت. طول کابل یک المان بسیار مهم در میزان اتلاف می باشد. اندازه استاندارد یک پیگتیل در حدود 60 سانتی متر است. این مقدار بر اساس آزمون و خطا و بر اساس اندازه گیری های متوالی به دست آمده است. در حال حاضر پیگتیل هایی با طول بیش از یک متر هم وجود دارد که استاندارد نیست. در جدول زیر عملکرد این کابل را در فرکانس های گوناگون مشاهده می کنیم.

پیگتیل SMA female to N male

المان دیگر در پیگتیل SMA female to N male کانکتور مادگی می باشد. SMA female کانکتوری است که در سمت رادیو قرار می گیرد. رادیو هایی مثل NetMetal 5 و BaseBox 5 ازاین نوع male این کانکتور استفاده می کنند. این کانکتور هم دارای انواع مختلف از نظر شکل ظاهری و نوع متریال می باشد.

پیگتیل SMA female to N male
پیگتیل SMA female to N male

کانکتور دیگر استفاده شده در پیگتیل SMA female to N male، کانکتوری است که به آنتن متصل می شود. اسم این کانکتور N male می باشد. هر دوی کانکتور های نام برده شده از نوع رزوه درون است. کانکتور کوچکتور را می توان با آچار محکم کرد، اما کانکتور بزرگتر قابلیت محکم شدن با دست را دارد.

پیگتیل SMA female to N male
پیگتیل SMA female to N male

در دیاگرام های مشخص شده در بالا، می توان ابعاد کانکتور ها و میزان و نحوه برش کابل LMR200 را مشاهده کرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این کالا، قیمت و موجودی کالا با کارشناسان شرکت امرداد ارتباط تماس بگیرید.

امرداد ارتباط در فضای مجازی

اشتراک این مطلب

تهران-خیابان کریمخان زند-خیابان آبان جنوبی- خیابان سپند-پلاک58/1
021-91007970
09026780680